Specjalistyczne usługi kurierskie

Trans System

Sumienność i rzetelność ludzi oraz niezawodność sprzętu to nasze główe atuty.

Maciej Wisławski


Hołowczyc zwycięzcą rajdu Baja Poland 2010

Załoga Krzysztof Hołowczyc/Jean–Marc Fortin pewnie wygrała rajd Baja Poland 2010. Prawie wszystkie odcinki specjalne rajdu zdecydowanie wygrał Hołowczyc, uzyskując ponad 30 minut przewagi nad rywalami. To pierwsze zwycięstwo popularnego Hołka w rajdzie cross-country w Polsce.

Podobnie jak w sobotę, od pierwszego odcinka specjalnego załoga Krzysztof Hołowczyc / Jean–Marc Fortin szybko powiększała swoją przewagę nad rywalami, wygrywając po kilka sekund na każdym kilometrze. Zwycięstwa w pięciu z sześciu odcinków należały dzisiaj do naszego zespołu. Załoga triumfowała przy gorącym dopingu tysięcy zgromadzonych wzdłuż trasy i na mecie kibiców.

Krzysztof Hołowczyc: Był to dla mnie bardzo emocjonujący i wcale nie najłatwiejszy z rajdów cross-country. Cieszę się bardzo, że udało nam się go wygrać. To spełnienie jednego z moich największych marzeń, aby po kilku latach startów w rajdach terenowych na świecie, wreszcie wygrać tu, w Polsce. Jestem wdzięczny kibicom za tak liczne przybycie i niezwykle gorący doping. Mam nadzieję, że nasza szybka i chyba miejscami dość widowiskowa jazda dostarczyła im niezłych emocji. Dzięki tłumom polskich kibiców na trasie jechało się nam wspaniale i mam nadzieję, że właśnie takiego  zwycięstwa wszyscy od naszego zespołu oczekiwali. Dzięki zwycięstwu w Baja Poland czujemy się wraz z Jean-Markiem podbudowani psychicznie przed zbliżającym się szybkim krokiem rajdem Dakar 2011. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włożyli tak wiele pracy w organizację rajdu, który według mnie był na najwyższym światowym poziomie”.

W niedzielę zawodnicy pokonali 6 odcinków specjalnych o łącznej długości około 200 km. Pogoda sprzyjała, a nieco wyboista po ostatnich opadach trasa na szczęście nie okazała się dla większości z nich zbyt trudna.  Rajd był w opinii kierowców niezwykle widowiskowy i wspaniale zorganizowany. Była to również prawdziwa uczyta dla tysięcy kibiców, którzy do ostatniej minuty gorąco dopingowali zespoły rywalizujące na trasie rajdu.

Klasyfikacja generalna:
1. Hołowczyc Krzysztof/ Jean-Marc Fortin (Nissan Navara)             4:36:18,8
2. Grajek Włodzimierz/Rafał Ciepły (Mitsubishi Pajero MRT08)     + 0:31:18,3
3. Żyła Dariusz/ Małgorzata Żyła (Mitsubishi Pajero)                    + 0:45:09,3

Więcej informacji o rajdzie można znaleźć na oficjalnej stronie www.baja-polska.pl, a także na stronie  www.holek.pl

Sponsorem startu załogi Hołowczyc / Fortin w Baja Poland był: Trans System sp. z o.o.Created by: Alien eye

Copyright © 2024 by Trans System Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.